Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeżeli pragniesz spróbować schematycznej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są bardzo obfite i wielokrotnie zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie odrobinę, żeby odkryć, że są ściśle mówiąc smaczne oraz godne paru kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi produktami jakie spożywają na co dzień jest chleb oraz polska kiełbacha.

Restauracja przy Rynku

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, ale kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z doskonałego chleba i pysznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o nowatorskie smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w schematycznej lokalnej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

Najbardziej typowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, można w niej także odkryć w rzeczy samej przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem różnych, w pewnych momentach egzotycznych potraw.
•    Oprócz sztampowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna i czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odkryć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw oraz najlepsze polskie napoje oraz weselić się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.